18 maja 2016 Udostępnij

Gdzie kupują kwiaty polscy hurtownicy?

Wiadomo skąd kwiaty pojawiają się w kwiaciarniach, najczęściej pobierane są bezpośrednio od hurtowników. Ale warto się zastanowić skąd właśnie hurtownicy będą brali kwiaty? Przede wszystkim są one kupowane na giełdach kwiatów, a przede wszystkim na tych holenderskich, gdzie wybór kwiatów jest największy.

To właśnie tam najwięcej naszych rodzimych hurtowni szuka dla siebie kwiatów. Wiele naszych firm ma stałe kontrakty z holenderskimi firmami dostarczającymi kwiaty. Nie tylko Polacy zauważyli, że eksport kwiatów z tego kraju jest opłacalny. To właśnie w Holandii kwiaty kupują ludzie ze wszystkich kontynentów. Jak kupować na giełdzie kwiatowej? Kwiaty na giełdach w Holandii sprzedają się bardzo szybko. Każdego dnia rano setki osób odwiedzają giełdy i kupują świeże kwiaty.

Na największych z nich tak naprawdę można kupić miliony kwiatów każdego dnia. Oczywiście najwięcej jest kwiatów ciętych, które sprzedawane są tam w ogromnych ilościach. Zakup jest dokonywany na specjalnie przygotowywanych aukcjach. Sprzedawca, który przywozi rośliny określa swoją cenę i następnie w momencie rozpoczęcia aukcji cena zaczyna spadać na specjalnym zegarze. W momencie, gdy uznamy, że jest dla nas atrakcyjna możemy go zatrzymać.

holenderskie giełdy kwiatów Dlatego taka forma sprzedaży jest atrakcyjna i przyspiesza sprzedaż. Musimy mieć pewną taktykę, by z jednej strony nie zapłacić za dużo, a z drugiej również nie stracić szansy na zakup, gdy ktoś inny wcześniej zatrzyma kręcący się na giełdzie zegar. Dlatego musimy czuwać nad tym co się dzieje, by dokonać tego zakupu w najlepszym dla nas momencie. na nowoczesnych giełdach obok zegarów znajdują się także zdjęcia kwiatów i logo dostawcy, który będzie je dostarczał.

Na giełdach w Holandii możemy brać udział w kilku aukcjach jednocześnie. Dzieje się tam naprawdę bardzo wiele. Oprócz tego hurtownicy mają również możliwość dokonywania zakupów na specjalnych internetowych stronach i hurtowniach, gdzie mamy połączenie z giełdą i uczestniczymy w aukcjach. Każdy będzie mógł dzięki temu samodzielnie wybrać takie kwiaty, które będą dla niego najodpowiedniejsze. Obok kwiatów należy także sprawdzać indeks solidności, który określi jakie jakościowo kwiaty na danej aukcji są nam oferowane.