27 maja 2016 Udostępnij

Tulipany z Holandii

Pewnie wiele osób zgodzi się z tym, że jeśli chodzi o atrakcje, które dotyczą Holandii to pośród nich znajdują się również tulipany. Wadą tej atrakcji będzie jednak to, że są one tylko przelotnie dostępne.

Trzeba pamiętać, że jedynie w okresie od marca do maja zobaczymy piękne tulipany na terenie malutkiego kraju. Najlepiej udać się tam w połowie kwietnia. Pola tulipanów można podziwiać za darmo w wielu regionach. Będzie można również wybrać odwiedziny w sklepie Keukenhof, gdzie mamy prawdziwy raj kwiatów. Pogoda na pewno wpływać będzie na okres kwitnięcia kwiatów. Zimna albo gorąca wiosna przyspieszy lub ograniczy proces wegetacji.

W praktyce mówi się o tolerancji do dwóch tygodni. Kwiaty na polach ścinane są w momencie, gdy są w rozkwicie, ponieważ przygotowuje się je w celu wyhodowania cebulek nie kwiatów. Dlatego na pola wybieramy się wcześniej niż do ogrodów. Tulipany będą kwitnąć w momencie, gdy temperatura przekracza w ciągu dnia 15 stopni Celsjusza. Trzeba pamiętać, że kwiaty mają różne odmiany i tym samym mogą kwitnąć w różnym okresie w ciągu roku.

tulipanowe ogrody Ogrody Keukenhof są otwierane najczęściej od końca marca i tak będą dostępne do połowy maja. Idealna trasa na polach kwiatów cebulkowych daje nam możliwość przygotowania rzeczywiście wyjątkowych atrakcji, w czasie których będziemy mogli zobaczyć masę pięknych kwiatów. Wartym odwiedzenia będzie również miasteczko Lisse, które jest centrum tulipanowym na terenie Holandii. Najczęściej trasa po pięknych tulipanach będzie wiodła wąskimi drogami.

Dodatkowo będzie również istotny problem z dotarciem do takich miejsc, ponieważ będzie tam brakować parkingów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie wycieczki na rowerach, ponieważ takie trasy rzeczywiście idealnie nadają się do tego, by je pokonywać na rowerach. Obecnie wydaje się, że w ten sposób każdy będzie mógł bez problemu zobaczyć piękne kwiaty na wyjątkowych polach holenderskich tulipanów. na pewno będzie to doskonała atrakcja dla florystów, którzy od lat zajmują się kwiatami.